Ervaringen van andere docenten

Ben je geïnteresseerd om met jouw leerlingen CORPUS 'reis door de mens' te bezoeken? Hartstikke leuk! Veel docenten en leerlingen gingen jou voor. Lees hieronder een aantal ervaringen!
schooluitje Lotte

Baukje Lam 

Baukje Lam is docent biologie op het Kalsbeek College in Woerden. Elk jaar bezoekt ze CORPUS met de vierdejaars leerlingen vmbo basis en kader. Door de beleving van de reis door de mens beklijft de lesstof beter. Gaan dus, adviseert ze collega’s! 

Zintuigen 

“De roltrap omhoog het lichaam in is elk jaar weer een spannend moment. Daarna wijst de audiotour je makkelijk de weg. De informatie is duidelijk en overzichtelijk. En na een belevenisvolle reis kent de weg naar beneden weer volop interactie. Ruiken, proeven, zien, horen, voelen. Je gebruikt al je zintuigen. Heel afwisselend.” 

Zaadcellen 

“Vmbo-leerlingen denken heel visueel. Animaties, filmpjes en beelden blijven beter hangen dan tekst. Zoals de uitleg over voortplanting waarbij je de zaadcellen richting eicel ziet razen. Of het verhaal over de rode bloedlichaampjes terwijl je in een bewegende stoel zit. Een leuke ervaring om later in de biologieles op terug te komen.” 

Examenstof 

“Andersom werkt het ook. Dan hebben we in de les bijvoorbeeld de werking van het hart besproken en valt in CORPUS opeens het kwartje. O, werkt het zo! De kennis sluit aan bij de examenstof en het is verplicht om een vol werkboekje in te leveren. Maar ook buiten deze extra stimulans zijn leerlingen echt geboeid.” 

Gezonde voeding 

“De interactieve weg naar beneden vormt ook aanleiding om met leerlingen te praten over gezonde voeding. Welke keuzes maak je aan het buffet? Ze zullen niet meteen de snacks laten staan, maar het brengt het gesprek daarover wel op gang. Hetzelfde geldt voor het oor en gehoorschade. CORPUS biedt veel stof tot nadenken. Dat doen we dan ook!” 


Willem Sterk

Willem sterk is docent Lichamelijke Opvoeding, Wartburg College locatie Marnix, Dordrecht.

“Wij zijn een Biologie Plus School. Dat betekent dat we meer dan gemiddeld aandacht besteden aan natuur, wetenschap en techniek. In groep 7 gaan we uitgebreid in op het menselijk lichaam. Als afsluiting van dit thema brengen we een bezoek aan CORPUS. De reis door de mens sluit daarbij perfect aan; de kinderen herkennen veel informatie uit de les. Bijvoorbeeld over de spijsvertering. Maar ook over het oog. Ze hebben geleerd dat het beeld op het netvlies van het oog op z’n kop staat en dat je hersenen het omdraait. Dat wordt mooi inzichtelijk gemaakt. 

Onze leerlingen vinden een bezoek aan CORPUS echt indrukwekkend. Ze zijn muisstil tijdens de reis. De splinter in de knie, de bewegende elementen, de hersenen als de controlekamer van het hele lichaam: geweldig vinden ze het. Wij zijn op school ook veel bezig met gezonde voeding en gezond leven. Ook daarop sluit een bezoek aan CORPUS goed aan. Tijdens het interactieve deel ontdekken de kinderen zelf van alles over gehoor, smaak en gezondheid. Een hoogtepunt? Misschien dan toch de lachspiegels!” 


Koop direct je tickets en beleef de 'reis door de mens'

Koop tickets

Volg ons op social media